w produktachw artykułach

Jesteś tutaj: Home » Technologie innowacyjne » PANELE SOLARNE »
Promocja!
promocja bojlerow

Kolektory słoneczne

Wykorzystanie energii cieplnej słońca to najtańsze, bo darmowe źródło energii. Energię słoneczną wykorzystujemy najczęściej na dwa sposoby: produkując energię elektryczną z ogniw solarnych oraz wykorzystując ciepło słońca do podgrzewania ciepłej wody.

Panele solarne wykorzystywane są do produkowania ciepłej wody. Promieniowanie słoneczne ogrzewa płyn roboczy, który krąży w systemie rurek znajdujących się w panelu solarnym. Pompa cyrkulacyjna wymusza obieg płynu, który w zasobniku przekazuje ciepło do obiegu ciepłej wody użytkowej. Poprawne działanie całego systemu jest kontrolowane przez systemy elektroniczne, które sprawdzają podstawowe parametry i dbają o poprawną  pracę całego systemu. Podgrzana woda może być także wykorzystywana jako wspomaganie ogrzewania domu lub podgrzewania wody w basenie.

Najprostszym sposobem na zamontowanie systemu darmowego podgrzewania ciepłej wody użytkowej w swoim domu jest zakup pakietu solarnego. Pakiet zawiera wszystkie elementy potrzebne do zamontowania systemu, począwszy od paneli solarnych, ram i uchwytów do ich zamocowania, stacji solarnej z pompą cyrkulacyjną i naczyniem przeponowym, zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z dwoma wężownicami oraz koncentrat płynu grzewczego.

Zastosowanie zasobnika z dwoma wymiennikami umożliwia podłączenie do systemu solarnego alternatywnego źródła ciepła np. zimą z pieca c.o. Niektóre oferowane przez nas zestawy mają już w zestawie alternatywne źródło ciepła np. kondensacyjny piec gazowy lub pompę ciepła. Taki system pozwala na uzyskiwanie taniej ciepłej wody użytkowej przez cały rok, także wtedy, gdy nie ma słonecznej pogody.

W tej kategorii istnieje mozliwość negocjacji cen!

Producent: Canadian Solar

Kod producenta: SC6P-260M

Dostępność: do wyczerpania stanów magazynowych

Koszt dostawy: 50.00 PLN,
(kolejny prod. w paczce PLN, maks. w paczce: 1 szt.)

50.00 (18.00 kg)

CS6P to wydajny moduł słoneczny składający się z 60 ogniw słonecznych. Moduły te produkują energię elektryczną z absorbowanej energii słonecznej.

Cena:

756.60 PLN

(615.12 netto)

negocjuj cenę