w produktachw artykułach

Jesteś tutaj: Home »

OGRZEWACZE POWIETRZA

»

PIECE AKUMULACYJNE

»

DYNAMICZNE

»

standardowe

Exta Free
Promocja!
prod/154/osprzet-domowy/bezprzewodowy/
promocja bojlerow
Piec akumulacyjny dynamiczny ETS 300  - Stiebel Eltron [3 kW]

Piec akumulacyjny dynamiczny ETS 300 - Stiebel Eltron [3 kW]

PROMOCJA

Producent: Stiebel Eltron

Kod producenta: 226529

Dostępność: do wyczerpania stanów magazynowych

Koszt dostawy: 160.00 PLN,
(kolejny prod. w paczce 0.00 PLN, maks. w paczce: 1 szt.)

160.00 (169.00 kg)

Cena: 3 124.20

2 343.15 PLN

(1 905.00 netto)

negocjuj cenę

Dynamiczny piec akumulacyjny ETS 300 wykorzystuje w swoim działaniu ogrzewanie akumulacyjne. Wiąże się ono z wykorzystaniem II taryfy, podczas której piec gromadzi ciepło wykorzystując tańszy prąd i oddaje je przez całą dobę aby zapewnić wymagany komfort cieplny.

Dynamiczny piec akumulacyjny ETS 300 oddaje do otoczenia tylko tyle ciepła, ile potrzeba do osiągnięcia żądanej temperatury pomieszczenia. Przy następnym ładowaniu  piec pobiera mniej energii. Pomaga to oszczędzić zużycie prądu i zredukować koszty użytkowania.

Dynamiczny piec akumulacyjny ETS 300 gromadzi ciepło w swoim wnętrzu, w ciężkich blokach o dużej pojemności cieplnej, tzw. cegłach. Cegły zamknięte są w specjalnej, izolującej obudowie. Obudowa ta  utrzymuje wysoką temperaturę wewnątrz pieca, a na zewnątrz jest letnia, zabezpiecza użytkowników przed poparzeniem. Przez obudowę oddawana jest minimalna ilość ciepła.

Piec akumulacyjny z dynamicznym rozładowaniem ETS 300, do prawidłowego działania, wymaga regulatora temperatury, który steruje jego pracą. Gdy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej zadanej przez użytkownika, sygnał z regulatora temperatury uruchamia dmuchawę ciepłego powietrza biegnącą przez całą szerokość pieca u jego podstawy. Gdy  temperatura osiągnie wymagany poziom, dmuchawa zostaje wyłączona.

Piec ten ma unikalną możliwość sterowania prędkością obrotową wentylatora przy zastosowaniu elektronicznego regulatora temperatury RTI 103 EP.

Piec akumulacyjny ETS 300 znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Kompaktowe kształty pozwalają na jego montaż w miejsce tradycyjnych grzejników, zaś atrakcyjny, ponadczasowy design ułatwia aranżację w każdym wnętrzu.

Dynamiczny piec akumulacyjny ETS 300 wyposażony jest w sitko przeciwkurzowe, które można łatwo wyczyścić, podobnie jak kratki wpływu i wypływu powietrza. Posiada uniwersalny system sterowania ładowaniem pieca za pomocą prądu stałego lub zmiennego z optycznym wskaźnikiem usterki (LED).

Ogrzewacz akumulacyjny ETS 300 wchodzi w skład serii ETS marki Stiebel Eltron, dającej szeroki wybór mocy i rozmiarów urządzeń.
 

Więcej na temat ogrzewania akumulacyjnego, pieców dynamicznych, doboru, sterowania, schematu podłączenia i instalacji znajduje się w dziale wiedzowym http://www.e-bhu.pl/5/zrodlo-wiedzy/ .

 


Piec akumulacyjny posiada certyfikaty bezpieczeństwa zgodne z Dyrektywą Unii Europejskiej 89/336/EWG.  Okres gwarancji wynosi 2 lata. 

Wymiary i dane techniczne umieszczone są w zakładce DANE TECH.


 

DANE TECHNICZNE
 
Moc [kW]
 3
Napięcie zasilania [V]
3/N/PE ~ 400 + 1/N/PE ~ 230 50 Hz
Maksymalne ładowanie PH [kW]  25,5
System regulacji ładowania Elektroniczny regulator ładowania
Cieżar [kg]
 169
Wymiary [mm] (szer. x wys. x gł)
 780 x 650 x 245 
Kolor
 Biały, kratka wylotu brąz, metalik
Gwarancja
2 lata
Uwagi Urządzenie powinno zostać uruchomione przez uprawnionego instalatora.

Ze względu na konieczność montażu przez uprawnionego instalatora, piec dostarczany jest w częściach: obudowa z elektroniką, grzałki, wkłady magnetyzytowe.

 

R-074485-0038_ETS_300_P.jpg

Zapytaj o ten produkt (lub negocjuj cenę):